Bakteriální vaginóza

Bakteriální vaginóza

Toto časté infekční onemocnění je způsobeno dysbalancí ve vaginální flóře, kdy je snížený podíl laktobacilů a ostatní bakterie jsou přemnožené. Nejčastěji dochází k přemnožení bakterie Gardnerella vaginalis a to se projevuje výtokem, svěděním a pálením při močení a typickým „rybím zápachem“. U mužů tato infekce může způsobit zánět prostaty nebo močových cest.

Bakterie Gardnerella vaginalis je součástí poševní mikrobiální flóry každé zdravé ženy. Pokud však dojde k narušení přirozeného mikrobiálního prostředí, například vlivem antibiotické terapie, bakterie se přemnoží a svými toxiny a enzymy naruší prostředí vaginální sliznice, což se projeví právě výtokem, dále svěděním a pálením při močení a výrazným „rybím zápachem“, který je pro tuto infekci typický. Nakažení muži mohou trpět zánětem prostaty či močových cest, ale nemusí mít žádné projevy infekce. Bakteriální vaginóza je pohlavně přenosné onemocnění.

Léčba

Je potřeba dodržovat alespoň dočasně zvláštní režim. Doporučuje se provozovat jen chráněný pohlavní styk, nosit bavlněné spodní prádlo, omezit sacharidy ve stravě a užívat speciální Vermione GynoGEL na intimní hygienu.

VERMIONE GynoGEL

Antiseptický a vysušující gel s bioaktivními enzymy vhodný na opary, pásové opary, akné, mastnou pleť, kvasinková onemocnění, vaginální mykózy a poševní opary

potřebujete pomoci s výběrem krému?

zavolejte nám. 725 526 466

Potřebujete poradit?