Opary

Opar je virové infekční onemocnění, jehož původcem je zástupce čeledi Herpesviridae, virus herpes simplex. Jedná se o viry, které jsou schopné dlouhodobě přežívat v nakaženém organismu. Rozlišujeme virus herpes simplex -1, který vyvolává opar rtu a herpes simplex-2 vyvolávající genitální herpes. Ten je lokalizován na vulvě, v pochvě, či vzácněji na děložním čípku. Genitální opar nabývá na významu u těhotných žen z důvodu možné infekce plodu.

Opar rtu se projeví nejprve bolestivostí, svěděním, či pálením části rtu, na které vzniká červený pupen. Ten se postupem času mění v puchýřek s čirým obsahem a velkým množstvím viru a proto při jeho prasknutí se člověk stává vysoce infekčním. Po jeho prasknutí se mění v hnědočervený strup, který obvykle do 10 dnů sám odpadá. Nedoporučuje se jeho strhávání z důvodu možného vzniku jizvy. Opar rtu doprovází zduření krčních lymfatických uzlin. Opar genitálu má stejný klinický obraz, zduřeny však bývají tříselné lymfatické uzliny.

 

Jak působí Vermione gel na opary?

Enzymy, které pronikají do nejspodnější vrstvy kožní tkáně. Aktivují při styku s nalezeným virovým onemocněním a začnou zocelovat virem porušené kožní vrstvy pokožky. Působí tedy směrem k povrchu pokožky a tím virové lůžko oparu hojí až do finálního povrchového vytlačení a zacelení praskliny a zánětu na rtu. V závislosti na rozsahu velikosti lze předpokládat 1 – 2 denní zhoršení stavu, či vyprodukování dalšího viru v podobě oparu. To způsobí kompletní vyhojení kožních tkání a opary se již nebudou tvořit opakovaně.
V případě projevu vaginálních (poševních) oparů se jedná o bakteriální onemocnění a je tedy potřeba potírat postižená místa 2x denně. Lze aplikovat v době těhotenství jelikož Vermione nahrazuje léčbu antibiotiky a kortikoidy.

Doporučená aplikace: 2x denně lokálně na postižená místa

VERMIONE GEL

Antiseptický a vysušující gel s bioaktivními enzymy vhodný na opary, pásové opary, akné, mastnou pleť, kvasinková onemocnění, vaginální mykózy a poševní opary

potřebujete pomoci s výběrem krému?

zavolejte nám. 725 526 466

Potřebujete poradit?