Akné

Akné (odborně acne vulgaris) je nejčastějším chronickým onemocněním kůže a zároveň i nejběžnějším onemocněním postihující mladé lidi zejména v pubertě. Jedná se o zánětlivé onemocnění mazových žláz a vlasových folikulů v tzv. seboroické oblasti. To je oblast kůže se zvýšenou produkcí kožního mazu, především obličej, ramena, vrchní část hrudníku a zad. Toto nepříjemné onemocnění zvané akné, může být vyvoláno různými příčinami a na jeho vzniku se podílí více faktorů. Onemocněním zvaným akné trpí zpravidla každý mladý člověk bez rozdílu pohlaví ve věku 13 až 20 let právě kvůli hormonálním změnám, které se v tomto věku odehrávají v každém z nás. U většiny lidí v dospělosti pak akné mizí. U některých však s koncem puberty nemusí problémy s akné odeznít a akné pak může přetrvávat i v dospělém věku. Někdy se s ním setkáváme dokonce i u malých dětí.

 

Jak působí Vermione Gel na akné?

Antiseptický Vermione Gel s vysušujícím účinkem působí na pleťový maz, který způsobuje společně s nečistotami ucpání póru, jehož výsledkem je tvořící se akné.  Z tohoto důvodu doporučujeme Vermione Gel aplikovat lokálně či plošně dle postižení a potřeby na tvořící se či již vzniklé akné či pupínky. Výsledkem je do hloubky zvlhčený pór, ze kterého lze snadno vytlačit nečistotu a maz. Gel je možné aplikovat nejen lokálně, ale i na akné vulgární vyskytující se především v pubertě, ale také působí na akné tvořící se v dekoltu a v oblasti zad. Díky vysušujícímu účinku je nutné po ošetření pleti Vermione Gelem následně plet´ zhydratovat. Z tohoto důvodu doporučujeme kombinaci s krémem Vermione Alfa či Vermione Beta dle typu pleti.

Doporučená aplikace: Aplikujeme Gel na postižená místa, následně po vstřebání můžeme aplikovat krém viz. výše zmíněno a následně večer po odlíčení pleti lze provést kosmetické ošetření ( vytlačením ) akné. Při výskytu vulgárního akné s tendencí jizevnatosti doporučujeme Vermione Gel použít 2-3x denně.

VERMIONE GEL

Antiseptický a vysušující gel s bioaktivními enzymy. Gel vhodný na: opary, pásové opary, akné, mastnou pleť, kvasinková onemocnění, vaginální mykózy a poševní opary

Doporučené kombinace: 

 

Aknózní pleť – suchá
Aknózní pleť – normální
Vypnutí vrásek a odstranění akné
Potřebujete pomoci s výběrem krému?

Zavolejte nám. 725 526 466

Potřebujete poradit?