UNIKÁTNÍ ČESKÉ KRÉMY S BIOAKTIVNÍMI ENZYMY
Patentovaná receptura od roku 2009

Život v kufříku

Právo znát svůj příběh

Až 500 dětí je každoročně odloženo nebo z různých důvodů odebráno matce přímo v porodnici. Aby jednou netápaly, jak přišly na svět, jak vypadaly a zda je vůbec měl někdo rád, uchováváme vzpomínky na začátek jejich života v kufřících a pomáháme jim tak v období hledání vlastní identity.

V Životu v kufříku jsou s námi lékaři a zdravotní sestry v 61 porodnicích po celé zemi, pěstouni a adoptivní rodiny, ochotní dobrovolníci a velkorysí sponzoři

Všichni věříme, že každé dítě má právo znát svůj příběh!

Ne každý vyrůstá ve své původní rodině. Až 500 dětí každý rok opouští porodnici bez své biologické matky a k pěstounům, adoptivním rodičům nebo do kojeneckého ústavu si nese jen propouštěcí zprávu z porodnice. Nedozví se z ní ale, jak přišlo na svět, jak vypadalo ani, kdo ho choval v náručí místo maminky.

Pro tyto děti napadlo vrchní sestru FNKV Michaelu Chmelařovou schraňovat první vzpomínky a Martina Opava s Ivou Říhovou z Nadačního fondu La Vida Loca její myšlenku realizují Životem v kufříku. Od r. 2015 postupně zapojují porodnice z celé České republiky a spolu se zdravotníky plní dětem kufříky porodním náramkem, fotografiemi, prvním dudlíkem, oblečkem nebo hračkou, kterou uháčkovala jedna z dobrovolnic a spoustou osobních předmětů a vzkazů.

Málokdo si dovede představit, jak těžké je pro děti vyrovnat se v dospívání s tím, že je matka po porodu odložila. Cítí se nechtěné, nevědí nic o začátku svého života, nemohou srovnávat svou podobu s vlastními dětmi a prožívat pocit rodinné sounáležitosti. Život v kufříku jim dává vědět, že i tyto děti byly milovány, s láskou chovány sestřičkami, opečovávany lékaři, že jim babičky v domovech pro seniory ručně vyrobily hračky a myslely na ně.

​Život v kufříku

Projekt nemá ve světě obdoby, neustále roste a vylepšuje obsah kufříků i svých programů. Aktivní jsou v něm i zdravotníci, dětští psychologové, pěstouni a adoptivní rodiny – ti všichni pomáhají cenné vzpomínky uchovat.

Život v kufříku symbolizuje vazby, vztahy, komunikaci, životní příběhy a kotvy tolik důležité pro sebe přijetí a identitu každého z nás. Projekt je primárně cílen na ty nejzranitelnější – novorozence, které opustili biologičtí rodiče. Tím ale projekt nekončí, ba naopak začíná… Podporuje dětské hledání sebe sama, rodičovskou vazbu s dítětem i důležitou roli babiček a dědečků, kteří mají dar sdílení a vzpomínek.

Naše společnost Vermione se nově zapojila do spolupráce s nadačním fondem. Vzhledem k tomu, že nemáme sortiment určený přímo obsahově do kufříků, rozhodla jsme se zapojit se do projektu finanční pomocí. Z každé objednávky uskutečněné v našem e-shopu, věnuji 10 Kč na podporu nadačního fondu život v kufříku. V rámci podpory je možné zakoupit finanční voucher a tím nadaci podpořit vyšší částkou, která bude předána v 100% výši nadaci. Za případnou podporu srdečně děkuji.

Prohlédněte si naše produkty

Kontaktujte nás

© 2024 - Vermione. All rights reserved.